Savaşın Zararları Nelerdir?

Savaşlar çoğunlukla sömürü milli ve din için gerçekleştirilir. İç savaşlar genellikle azınlığın bağımsızlık kazanmaya çalışması veya hükümeti devirmek amacıyla gerçekleştirilir. Savaşın zararları nelerdir diye soruyorsanız öncelikle savaş insanın yaşam hakkını elinden alır.

Savaş esnasında çoğu insan ölür ve birçoğu da sakat kalır. Eğer kurtulan varsa da onların bir daha psikolojisi kolay kolay yerine gelmez ve hep o anın acısıyla yaşarlar. Savaş demek açlık demektir ekonominin bozulması demektir hastalık demektir.

savaşın zararları nelerdir

Savaşlar çevreye de büyük zarar vermekte kesinlikle savaş çıkmasını engellemek gerekir. Savaş büyük bir yıkımdır savaşın bir tek kazananı olur. O kazanan ise savaşın çıkmasını sağlayıp ekonominin bir anda değişmesiyle zaten dünyayı yöneten parasının daha fazla artmasını sağlar ve nüfusun eksiltilmesi de bir nebze işine yarar.

Fakir işçi köylü orta sınıf savaş esnasında kurtulmaları şans eseridir. Savaş çıkan ülke uzun zaman kendini toparlayamaz ve o nesil bir daha asla eskisi gibi olamaz. Savaşlar insanlık tarihinde hiçbir zaman işe yaramamıştır ve şunu unutmayın savaş savaş getirir. Savaş çıktığı vakit bir kaç zaman sonra kıtlık başlar. Son söz olarak savaş acıdır savaş kıtlıktır savaş ihanettir!