Kişisel Gelişim Alanında Ödül Alan İlk Kitap Hangisidir?

Kişisel Gelişim Alanında Ödül Alan İlk Kitap Hangisidir?

Geçmiş çağlardan günümüze dek birçok alanda insan kendini geliştirmeyi, ilerlemeyi hedeflemiştir. İlerleyen gelişen insan birçok farklı alan keşfetmiş ve bununla birlikte ardı arkası kesilmeyen buluşlar icatlar keşfedilmiştir. Peki, en önemli buluş hangisiydi? Bilgisayar, cep telefonu, tekerlek, internet… Kesinlikle hayır en önemli keşif insanın kendini keşfetmesiydi.

 İnsan Kendini Nasıl Keşfeder?

Kişisel Gelişim Alanında Ödül Alan İlk Kitap Hangisidir?Bilindiği üzere her canlı birbirinden farklı, kendine has yetenekler, özellikler içermektedir. Hiçbiri birbirine benzemeyen bu özellikler canlının kendisini oluşturur. İnsanlar içinde böyledir. Her insanın farkında olmadığı, belki de hayatı boyunca kullanmadığı yetenekleri vardır. Bu yeteneklerin gün yüzüne çıkması, geliştirilmesi, ilerletilmesi ancak kişisel gelişim yoluyla olur.

 Bu Yolda İlerleme Nasıl Olur?

Günümüzde herhangi bir konu hakkında sonsuz sayıda kaynağa ulaşılabilir. Tabi ki en önemli kaynak her şey de olduğu gibi kitaplar, kitaplar ve yine kitaplardır. Peki, hangi yazar bu konuda bir numaradır? Hangisi en çok okunan kitapları üretmektedir? İşte dünyadan ve Türkiye’den birkaç yazar ve en çok okunan kitapların listesi :

Yazarlar Ve Kitapları

Dale Carnegie : (Dost Kazanma Ve İnsanları Etkileme Sanatı, İçinizdeki Lider)

Robin Sharma : (Ferrarisini Satan Bilge)

Erdal Demirkıran :(Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Ben Dünyanı En Akıllı İnsanıyım, Sadece Aptallar 8 Saat Uyur)

Ahmet Şerif İzgören :(Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Avucunuzdaki Kelebek)

Mümin Sekman :(Her Şey Seninle Başlar, Limit Sizsiniz)

Bu yazarların yanında birçok başarılı yazardan bahsedilebilir. Fakat bu yazarlar çalışkanlıklarıyla ve üretkenlikleriyle ün kazanmışlardır. Türkiye’de Erdal Demirkıran yalnızca 4 saat uyuyarak sürekli yazmaktadır. Dünya çapında ise Dale Carnegie ise hayatını okurlarının gelişimine adamıştır. Gelişmenin her zaman çift taraflı olduğunu ve yazarken de en çok kendisinin geliştiğini belirtmiştir.