Güncellenen İçerikler Seo’yu Etkiler Mi?

Blog sahibi, içerik üreten ve internette çeşitli yazılar yazan pek çok kullanıcı son dönemlerde içerik güncelleme metodunu kullanmaya başladı. Arama motorlarında yararlı olduğu düşünüldüğü için dana önce yazılmış bir makaleyi güncellemek, seo çalışmaları için sıkça kullanılır hale geldi. Bilindiği üzere içerik hazırlarken seo çalışması yapmak yazarlar için büyük bir önem arz ediyor.

Ziyaretçi Sizden Ne İstiyor?

Sayısız rakibin olduğu bu ortamda takdir edersiniz ki sitenize ulaşan ziyaretçi, karşılaştığı içerikten maksimum oranda faydalanmak ister. Arama motorlarının da yeni ve güncel bilgileri ön plana çıkarmasından dolayı, daha önce hazırlamış olduğunuz içeriklere gündemdeki yeni bilgileri ekleyerek, yazınızın güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Öncelikle sitenizdeki fazla rağbet görmeyen yazıların sırlamasına dikkat etmelisiniz. Eğer bu yazıların ziyaret sayıları sizi tatmin etmiyorsa içerik güncellemesi yapmanız çok yerinde olacaktır. Ancak unutmamak gerekir ki yazıların yayınlandığı tarihler de önem arz ediyor. Eğer bir ayı henüz doldurmayan bir yazıdan bahsediyorsak, bir süre beklemek daha yerinde olacaktır.

Nasıl Güncelleme Yapmalıyım?

Yazınızı yazdınız, beklediniz ve buna rağmen istediğiniz sonucu almadığınızı düşünüyorsunuz. Eğer içeriğinizi güncelleme kararı aldıysanız bu noktalar dikkat etmeniz gerekiyor;

-İçeriğinizde kullandığınız H1, H2, H3 etiketlerini kontrol edin. Bu etiketlere başlık eklemiyseniz, başlık ekleyin.

-Yazınızdaki anahtar kelimelerin yoğunluğunu gözden geçirin.

-Özgün bir içerik hazırladığınızdan emin olun. Alıntı yapıyorsanız kaynak göstermeyi ve tırnak işareti içerisini almayı unutmayın.

Daha iyi bir performans almak için bu tavsiyelere uymanız, içeriğiniz için olumlu olacaktır. Güncelleme yapmadan önce doğru zamanı beklediğinizden emin olun. Yaptığınız değişiklikler ve güncelleme sonrasında Google aramalarında belki gerileyebilirsiniz ancak endişe duymanızı gerektirecek bir durum yok. Doğru güncellemeleri ve yenilikleri yaptığınız sürece emin adımlarla yukarıya doğru tırmanacaksınızdır.