Doğal Romatizma Tedavisi

Romatizma hastalığında doktor kontrolünde yapılan ilaç tedavisi ve fizik tedavisi hastalığı ortadan kaldıramaz. Bu tedavilerde hastalığın ilerlemesi durdurulabilir ve hastanın ağrıları kesilerek hayatı daha konforlu hale getirilir.

Romatizma vücudun her bölgesinde görülebilir. Şişmanlık, hormon dengesizliği, karaciğer yetmezliği, dengesiz beslenme, mide ve bağırsak sorunları, çürük dişler, bademcik iltihapları ve yaşlılık romatizmayı tetikler ve ilerlemesini sağlar.

Ayrıca soğuk ve rutubetli ortamlar romatizma hastalığının oluşması için bir faktördür. Romatizmalı bölgelerde ağrı, yanma, üşüme ve şişlik, hareket etmede güçlük şikayetleri görülür. Tedavi edilmezse önemli hastalıklara sebep verebilir.

Bu yazımızda romatizma hastalığı için etkili olan bitkisel tedavileri paylaşacağız.

Kiraz sapı kürü:

dogal romatizma tedavisiYarım litre kaynar suya 30 tane kiraz sapı eklenir. Kısık ateşte 30 dakika demlendirilir, ılıdıktan sonra süzülür. Suyun yarısı kahvaltıdan 2 saat sonra, diğer yarısı da öğle yemeğinden 2 saat sonra içilir. Uygulamaya 21 gün devam edilir.

Ağrı kesici merhem:

1 kahve fincanı kına ile 1 çorba kaşığı hardalı karıştırın. Üzerine biraz su ekleyerek yoğurun. Ağrıyan bölgelere sürün.

Lahana yaprağı:

Ağrıyan yere konulacak kadar lahana yaprağını bir şişe ya da merdane yardımıyla açın, üzerine zeytinyağı sürüp ağrıyan yere sarın. bu işlemi 3 saatte bir tekrarlayın. Lahana yaprağı yerine defne yaprağı da kullanabilirsiniz.

Söğüt yaprağı:

4 su bardağı kaynar suya 11 çorba kaşığı ufalanmış söğüt yaprağı konulur. 20 dakika demlendikten sonra süzülür. Saat sabah 10 da 1 bardak, öğleden sonra 15:00 da bir bardak içilir.

Doğal romatizma tedavisinde etkili olan tarifleri paylaştık. Romatizma hastalığınız varsa bu tariflerden faydalanabilirsiniz.