Databits (DTB) Coin Nedir?

“Coin” piyasası içinde yer alan DTB, değişik bir konsept üzerinden tasarlanmıştır. Buna göre mevcut coin ile Augmentors adındaki oyuna erişim sağlayabilir ve bu oyunun her türlü özelliğinin kullanabilirsiniz. Bunu yaparken de madencilik ile para elde etmek mümkündür. Son dönemde madenciliği popülerliğini kaybetmesi sonrasında bu coin piyasada yeniden mevcut sektöre olan ilginin artmasını sağlamıştır. Bu anlamda online oyun dünyasının başarılı seçeneklerinden birisi olan Augmentors sayesinde hem eğlenebilir hem de DTB ile gelir elde edebilirsiniz.

 

Veritabanları (DTB) Bittrex’te İşlem Görebilir

DTB adındaki bu yeni tasarımın temel amacı, Augmentors işinin, destekçilerin, oyuncuların ve ağdaki diğer tüm katılımcıların ilgisini çekmektir. Sistem, bu belgede zümrüt olarak adlandırılan Databits ($ DTB) ve oyun içi para birimini kullanır. zümrütler sabit bir oranda $ DTB’ye kilitlenir ve $ DTB’nin içine ve dışına takas edilebilir. Bu yeni sistemde, Augmentors, gelirini yaratıkları ve diğer sarf malzemelerini içeren paketlerin satışından elde ediyor. Bu paketler ayrıca bazı zümrütler içerecek ve oyun içi mağazada satışa sunulacak. Zümrütler, dahili sanal ekonomide coin ile kullanılmaktadır ve bu ekonomide, oyuncular farklı oyun özelliklerinden yararlanmak için Zümrüt gerektirir.

 

Token Satışları

DTB, Şubat 2017’de sona eren 30 günlük jeton satışı sırasında 1 milyon ABD doları yükseltti. O zaman, bir mobil video oyunu projesi tarafından bugüne kadar yapılmış en başarılı jetonlu satış oldu ve aynı zamanda ilk “coin” satışıydı. Para toplamak için toplam 100 milyon veri tabanı oluşturuldu ve 1 Bitcoin (BTC) değişimi 15 000 Veri Tabanı (DTB) idi. Jeton satışı sırasında 23 milyon (22.747.809) adet verilmiş ve kalan 77 milyon (77.242.191 adet) coin ise yakılmıştır.

İhracata yönelik 22.747.809 Databits’in % 70’i coin satış kitlesel fonlama kampanyasında kullanılmış, kalan % 30’u ise oyunun gelişimine destek olmak, farkındalık yaratmak ve tanıtım yapmak için kullanılacaktır. Augmentors ayrıca, Spells of Genesis ile bir satış öncesi satış yaptı ve burada, herhangi bir zamanda mevcut olmayacak olan sınırlı bir büyütme kazıcı, ışık yaratıcısı yayınladı. Destekçiler için mevcut 1000 kişiden 67’si satıldı, 20’si Genesis’in sahiplerine gönderildi ve 913 adet DTB coin ‘yanmış’ oldu.

Augmentors projesine destek verenler, veritabanlarının özel bir bölümünü ve katkılarının büyüklüğü ile ilgili nadir, bir tür benzersiz yaratıklar seçebilirler. DTB satışı için toplam 50 yaratığın 25’i tahsis edildi ve hiçbir zaman yeniden serbest bırakılmayacak. Daha fazla Databits satın alanlar, Şampiyon, Ultimate, Hero, Villain ve tanrı statüsü gibi daha üst düzey Augmentors aldı. Bu nadir yaratıkları elde etmenin tek yolu, başka bir oyuncuyla ticaret ya da satış yoluyla gerçekleşiyor. Jeton satış katılımcıları, oyunun yayınlanmasından önce nadir, benzersiz bir yaratıklarını seçebilecekler. Satın alma işlemi ise son derece basit bir biçimde yapılıyor. Buna göre belli borsalara girerek, coin almak mümkün oluyor.