Boy Uzatma Kürü

Türkiye istatistik kurulu verilerine göre 2010 yılında Türk halkının boy ortalaması erkeklerde 172 cm. bayanlarda 161 cm. önceki yıllara oranla Türk halkının boy ortalaması yükselmekte. İnsanların daha bilinçli beslenmesi, spor gibi faaliyetlere daha fazla önem vermesi boy ortalamasını yükseltti.

Artık insanlar daha uzun boylu olmak istiyor. Boy uzunluğu ne kadar genetik olsa da Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun boy uzatma kürü ile yaşa göre 5 – 6 cm. daha boy uzatılabiliyor.

Boy uzatma kürü 12 ile 22 yaşları arasındaki gençlerde uygulanabiliyor. Kür 6 ay ile 2 yıl arasında uygulanıyor.

Boy uzatma kürünün yaşlara göre dağılımı şöyle:

12 – 14 yaş arası 9 – 7 cm uzayabiliyor.

14 – 15 yaş arası 7 – 6 cm uzayabiliyor.

16 – 17 yaş arası 6 – 5 cm uzayabiliyor

18 – 19 yaş arası 5 – 4 cm uzayabiliyor

20 – 21 yaş arası 4 – 3 cm uzayabiliyor

21 – 22 yaş arası 2 – 1 cm uzayabiliyor.

Boy uzatma kürünün uygulaması:

boy uzatma kuruTorik, palamut, uskumru ya da kefal balıklarının birinden haftada en az 3 kez yenmesi gerekiyor. Buğulama ya da ızgara şeklinde yenilmeli. Porsiyonlar 200 – 250 gr. aralığında olmalı. Torik, palamut, uskumru, kefal balıklarının sırt kısmındaki siyah etli kısım boy uzaması için etkili olan bölgesidir. Özellikle siyah etli olan kısmın yenmesi gereklidir.

Bu kürle beraber bitkisel çayda içilmesi gereklidir. kız çocukları için melisa çayı (1 su bardağı kaynar suya 1 tatlı kaşığı melisa bitkisi konulur, 5 dakika demlendirilir) erkek çocukları için biberiye çayı (1 su bardağı kaynar suya 1 tatlı kaşığı biberiye konulur, 5 dakika demlendirilir) içilmelidir.

Boy uzatma kürü 6 ay boyunca uygulanır, 1 ay ara verilir, 1 ay sonra 6 ay tekrar devam edilir. Bu şekilde 2 yıl boyunca uygulanmalıdır.

Kürden olumlu sonuç alabilmek için bitki çayları ile beraber devam edilmelidir.

Kişinin metabolizmasına bağlı olarak sonuç değişebilir. Bazı kişilerde 6 ayda 2 – 3 cm. boy uzaması olurken bazı kişilerde 1 yıl sonra olabilir.

Tamamen doğal ve sağlıklı olan boy uzatma kürünü çocuklarınızda ya da kendinizde uygulayabilirsiniz. Uygulayanlar olumlu sonuçlar aldılar.

1 yorum

  1. küçüklüğümden beri basketbol oynayarak ve süt içerek büyüdüm. Şuan boy 1.82 oldu bayan olduğum için çok sıkıntı çekiyorum uzun boylu bayan da pek güzel olmuyor 🙁

Yorumlar kapatıldı.