Böbrek Taşına Bitkisel Kür

Börek taşları yediğimiz, içtiğimiz yiyeceklerin içindeki maddelerden ya da vücudun kendisinin üretmesinden oluşabilir. Böbrek taşlarının çözümü taşı düşürmek, kırdırmak, ya da aldırmaktır. İlaçla tedavisi olmayan bir hastalıktır. Bu yazımızda Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun böbrek taşlarını düşürmek için verdiği çay tarifini paylaşacağız.

Böbrek taşı düşürücü çay tarifi;

Malzemeler:

1 su bardağı klorsuz su

1 tatlı kaşığı kurutulmuş avakado yaprağı

Hazırlaması ve uygulaması:

bobrek-tasina-bitkisel-kur1 su bardağı suyu cezvede kaynatın, içine kurutulmuş avakado yaprağını atın. 8 dakika süresince kısık ateşte kaynatın. 8 dakika kaynayan çayı ocaktan alın, soğumasını beklemeden süzün. Ilıdıktan sonra akşam yemeklerinden 2 saat sonra içebilirsiniz.

Kürün uygulama süresi 5 gündür. 5 gün uygulayın 3 gün ara verin, 5 gün tekrar uygulayın. Bu şekilde 20 gün kadar uygulayabilirsiniz.

Çayın içine kesinlikle başka maddeler ilave edilmemelidir. Tatlandırıcı, şeker, limon gibi ilaveler kullanmadan sadece avakado çayını içmeniz gerekmektedir.

Avakado yaprağının faydaları:

Böbrek taşı ve iltihaplarında, safrakesesi taşında, böbrek ağrıları ve böbrek yetmezliğinde, idrar yolları iltihaplarında, prostat büyümesinde, mide ülseri ve gastritte ve basur kanamalarında tedavi edicidir. Çok iyi bir antioksidandır. Antioksidanlar hücrelerin yenilenmesi ve ölmemesi için gereklidir. avakado protein bakımından zengindir, E vitamini içerir. Kalp ve cildi korur, kan dolaşımını düzene sokar.

Böbrek iltihabı yada böbrek taşı sorununuz varsa avakado çayı iyi bir kurtarıcıdır. Başka hastalıkların tedavisinde de kullanılan avakado çayını içmenizi tavsiye ederiz.