Bitcoin Haberleri – Ekonomi Haberleri

Bitcoin ilk olarak 8 9 yıl öncesinde ortaya çıkan ancak o zamanlar değersiz olan bir kripto para birimi idi. Ancak zaman içinde geliştirilen bu kripto para birimi 2017 yılının son zamanlarında çok ciddi bir şekilde değerlendi ve değerini 3 bin 4 bin kat katlayarak bütün haberlere konu oldu.

Bitcoin Ekonomik Haberleri

Bitcoinin değerini katlaması ile birlikte haberlere konu olması da kaçınılmazdır. Dolayısı ile Bitcoin haberleri 2017 yılında oldukça fazla arttı. Çeşitli ülkelerde bitcoin ile ilgili çalışmalar yapıldı. Bu kripto para biriminin değerini katlaması ile ticarette kullanıldığı haberleri de çıkmaya başladı. Öyle ki birçok ticaret firması alışverişlerde artık bitcoin yöntemi ile ödeme kabul ediyor ve müşterilerine bitcoin ile ödeme yapabiliyor. Birçok bahis sitesi de üyelerine bitcoin para yatırma seçeneklerini sunuyor.

Bitcoin Türkiye Haberleri

Bitcoin para biriminin kullanılmaya başlaması ile Türkiye’de ilginç bir olay haberlere konu oldu. Diyanet bakanlığı açıklama yaparak bitcoin yatırımlarının caiz olmadığını açıkladı. Ancak insanlar bunu pek umursamadan bitcoin yatırımlarına devam ediyor. Türkiye’de çıkan bir başka bitcoin ile ilgili haber ise ilk sanal hırsızlık olayının yaşanmasıdır. Bitcoin yatırımı yapan bir iş adamının bilgisayarına atılan program ile bütün şifreleri çalınarak hesabındaki bütün bitcoinler çalındı. Bitcoin ile ilgili 2017 yılında dünyada çıkan haberler arasında sanal ortamlarda hırsızlık olaylarının arttığı ve insanların bütün mal varlıklarını satarak bitcoin yatırımı yaptığı şeklindedir.