Kargo Etiketleri

İş dünyasında genelde kargo etiketi olarak bilinen etiket türü özellikle kargo firmaları tarafından tercih edilir. Kargo ve koli etiketi olarak bilinen bu etiket geniş kullanım alanı sayesinde özellikle büyük paketleme yapan firmalar ve kargo firmaları tarafından sık kullanılır. Bu etiketlerde boyut biraz daha büyük olduğundan oldukça geniş bilgi yazılabilir üzerine. Barkod numarası da bu etiketin üzerine basılabilir ve ekstra eklenmek istenen bilgi var ise bu bilgilerde eklenebilir kargo etiketi üzerine. 

KARGO ETİKETİ NEDİR?

Kargo etiketi aslında gerçek ismi değildir. Bu etiket türü kargo şirketlerinin fazla kullanmasından dolayı bu isim ile anılır. Büyük çapta olan bu etikete istenilen bilgi girilebilmektedir. Makineleri özel olan bu etikette alıcı bilgileri, gönderici bilgileri, tarih ve saat detayları, barkod numarası gibi bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler çeşitlendirilerek daha da fazla hale getirilebilir. 

KARGO ETİKETİ BÜYÜKLÜĞÜ

Kargo etiketi standart olarak üretilmektedir. 100X100 mm. ebadında yani 10X10 cm. çapında üretilir. Fakat sipariş veren firmanın isteği üzerine daha büyük hale getirilebilir. Kullanılacak alana bağlı olarak boyutu daha büyük hale getirilebilir. Bu ürünün uzunluk ve genişliğinde oynama yapılabilir. 

KARGO ETİKETİ MALZEMESİ

Kargo etiketinin eko termal cinste üretimi yapılır. Kullanılacak alanın genellikle koli ve poşet olması ve kolilerin pütürlü yüzeye sahip olması nedeni ile yapışkanlığı ona göre özel üretilmektedir. 

KARGO ETİKETİNİN ÖMRÜ

Kargo etiketleri genellikle çok uzun ömürlü üretilmez. Zaten buna gerekte yoktur. Kullanım genellikle 3 ay ile 6 ay arasında değişmektedir. 6 aydan fazla kullanımlarda, paketin bulunduğu alana göre süre biraz uzayabilir. Bunun dışında 6 aydan sonra yeni koli etiketi basılması daha uygun olacaktır. 

KARGO ETİKETİ RENGİ

Kargo etiketi genelde renksizdir. Renkli baskı, etiket fiyatını arttıracağından küçük işletmeler renkli tercih etmemektedir. Genelde büyük firmalar tercih edebilir.