Etiket Çeşitleri Ve Özellikleri

Ürün özellik, biçim ve fiyatından tutunda her bir konuda bilgi sunabilmek amacıyla etiket kullanımına ihtiyaç çok artmaya başlamıştır. Birçok sektör dalında artık etiket kullanıma ihtiyaç duyulur ve uygun fiyatlı şekilde temin edilir. Renkli bir şekilde etiket baskı hazırlanarak, istediğiniz pek çok sektörde kullanımının yapılmasını sağlayabilirsiniz. 

Epson Etiketi Nedir, Ne İşe Yarar?

Etiket çeşitleri arasında yer alan epson etiketi, renkli şekilde hazırlanır. Renkli baskı teknikleriyle hazırlanan etiketlerinizi güvenle kullanabilirsiniz. Üstelik bu etiketlerin yüksek baskı tekniğini de kullanıcılara yönelik olarak sunduğunu belirtebiliriz. Etiket çıkartma işlevini sorunsuz olarak yapan özel cihazlarda epson etiketini kullanabilirsiniz. Parlak veya mat olmak üzere istediğiniz dokuya sahip olan epson etiketini kullanabilirsiniz. 

Etiketleme işini yaparken tercihinizi epson etiketleri ile yapabilirsiniz. Tüketicileri bilgilendirmek amacıyla ihtiyaç duyularak hazırlanan bu tür etiket çeşitlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.


Epson Etiketler Nerelerde Kullanılır?

Epson etiketi hem kutu hem de ürün etiketleri açısından gereksinim duyulan bir çeşide sahiptir. Kutu ve ürünlerde kullanmak amacıyla epson etiketlemeye başvurulur. Böylelikle hem kutu üzerinde hem de ürünle ilgili olarak bilgilerin yazılı olması sağlanır. Etiket üzerine bakıldığı zamanda pek çok bilgiyi bir arada bulmak kolaydır. Ürünün son kullanım tarihinden, üretimine, ürün ile ilgili bilgi ve fiyatlandırmaya kadar birçok bilginin barınmasını sağlamaya yardımcı olur. 

Epson Etiketi

Inkjet Etiketlerin Özellikleri ve Kullanımı 

İnkjet etiket en önemli özelliği, püskürtme tekniğine başvurularak baskı alınabilme potansiyeline sahip olan bir etiket olmasıdır. Püskürtme özelliğine sahip olan barkod yazıcılarda kullanılan etiketleme olduğunu söyleyebiliriz. Piyasadaki etiketler ile bir kıyaslama yapıldığı zaman kuşe ve lazer cinsine oranla farklılık içerdiğini bilmelisiniz. Mürekkebin dağılma veya etrafa yayılma gibi bir özelliği yoktur.

Böyle bir özelliğe sahip olmasının nedeni ise özet koruyucu özelliğine sahip olan bir katmanın yer almasıdır. Bu katman sayesinde ise mürekkep dağılma gibi bir durum söz konusu olmaz. Inkjet etiketlerin raf ömürlerinin ise 3 senedir. 3 sene sonrasında ise raf ömrü tükenebilir. Epson etiketleriyle istediğiniz hem renk hem de tasarımlarda etiket basımlarının çok kolay şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.